KONTENER SERVICE

<< Powrót

Opis

Celem projektu było stworzenie przestrzeni wpisanej w kontekst miejsca i odnoszącej się do jej historii. Zaprojektowano 3 niezależne obiekty symbolizujące wyspy Chwaliszewa.Otoczone ścieżkami spajającymi je w całość. Od ul. Estkowskiego kontener 1 z funkcją toalety, kontener 2 z funkcją wypożyczalni i kontener 3 od południa z funkcją poczekalni, informacji miejskiej, strefy wi-fi, z tarasem widokowym na dachu. Materiałami i formą nawiązano do mieszczącego się przy Moście Rocha KontenerArt. W centralnej części założenia przewidziano oczko wodne, nawiązujące do znajdującego się niegdyś na tym obszarze, starego koryta Warty. Plac w części wypoczynkowej można adoptować zależnie od sezonu i okoliczności. Zaprojektowano ławki, śmietniki, oświetlenie LED w posadzce oraz stojak na rowery.

OPIS ROZWIĄZAŃ KONSTRUKCYJNO-MATERIAŁOWYCH
Kompleks budynków o charakterze całorocznym, nie związany na stałe z gruntem. Ściany oraz zadaszenie obiektów jest wykonane z materiałów łatwych w montażu -  z blachy trapezowej T-18, kolor w macie: RAL9006 i RAL8004. Ściany izolowane są warstwą styropianu o grubości 15 cm. Ściany osłonowe przeszklone wykonane w konstrukcji aluminiowo-szklanej są dostosowane do montażu okien rozsuwanych oraz posiadają zabezpieczenie wandaloodporne . Materiał łatwo utrzymać w czystości podczas eksploatacji.   
Zagospodarowanie terenu obejmuje ścieżki wykonane z betonu oraz elementy małej architektury, takie jak ławki, wykończone w drewnie.  
Obiekt wyposażony jest w monitoring całodobowy, oświetlenie zewnętrzne wpuszczane w posadzkę i wewnętrzne LED,  instalacje wod.-kan., elektryczną (c.o. i c.w.),  wentylację mechaniczną, turbinę wiatrową, podziemny zbiornik zbierający wodę deszczową do ponownego użytku oraz punkt WIFI.
Obiekty zostały zaprojektowane tak, aby były dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przewidziano niskie progi, drzwi o szerokości 90 cm oraz odpowiednio wyposażoną toaletę damską i męską.  
Obiekt spełnia wymagania PPOŻ.  
WYPOSAŻENIE
Miska ustępowa lejowa, KOŁO NOVA PRO M 33103
Pisuar KOŁO PAREO, DOPŁYW Z TYLU L26000
Umywalka KOŁO RENOVA NR 1 COMFORT 75 cm
Miska ustępowa KOŁO RENOVA NR 1 COMFORT wisząca
Poręcze  KOŁO LEHNEN 50 cm i 85 cm (lewa i prawa)