Toaleta publiczna w Płocku

<< Powrót

Opis

Nr godła: 4671

Główną funkcją obiektu jest toaleta publiczna,  zlokalizowana w północnej części budynku, dostosowana w pełni do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz wyposażona w udogodnienia dla pielęgnacji dzieci. Ze względu na lokalizację w bezpośrednim sąsiedztwie boiska sportowego,  program funkcjonalny zawiera wypożyczalnię sprzętu sportowego i rekreacyjnego. Dodatkowym elementem są szafki do przechowywania ubrań dla sportowców, które znajdują się przy głównym trakcie komunikacyjnym obiektu. Znajduje się tam również ławka oraz automat z napojami i przekąskami. Program funkcjonalny został wzbogacony o salkę spotkań wyposażoną w stół oraz tablicę interaktywną, które służyć będą trenerowi i drużynie sportowej. 

Elewację tworzą dwa rzędy trybun pokryte materiałem EPDM, odpornym na warunki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne i promienie UV.  Ze względu na bliskość rozległych osiedli mieszkaniowych od strony południowej obiekt posiada ścianę w formie placu zabaw i gier sportowych dla dzieci, stojak na rowery oraz miejsce rekreacji i wypoczynku pośród zieleni. Zaprojektowane oświetlenie w formie lamp, w celu poprawy bezpieczeństwa użytkowników, podobnie jak trybuny zostało pokryte miękkim kauczukiem.

Ze względu na umożliwienie transportu budynku, została zaproponowana konsturukcja modułowa składająca się z ramy stalowej wypełniona odpowiednio panelami szklanymi bądź ścianami z płyt włókno-cementowych. Ze względu na brak stałego powiązania z gruntem oraz modułowość konstrukcji, rozwiązanie przewiduje posadownienie budynku na wodoszczelnej płycie żelbetowej gr. 20cm.     

Lista elementów wyposażenia łazienek 

W projekcie zostały użyte elementy kolekcji Nova Pro bez barier: 

Miska ustępowa lejowa dla osób niepełnosprawnych M33500 wraz z deską sedesową z pokrywą dla osób starszych i niepełnosprawnych 60114 

Umywalka dla osób niepełnosprawnych Nova Pro M38455 

Poręcze uchylne łukowe Lehnen Concept L60401000  

Lustra uchylne Lehnen Evolution L31201100 

Stelaż Technic Nova Pro 99324