FALA

<< Powrót

Opis

                Budynek zaprojektowano w technologi szkieletowej – drewnianej. Całość spoczywa na zagłębionych 50cm w ziemi betonowych bloczkach z uchwytami na konstrukcje podestu na którym znajduję sie pawilon toalet. Kontrukcja scian budowana jest z słupków drewnianych 12x8cm, wolne przestrzenie wypełnione są wełną mineralną, a następnie pokryte płytą gipsowo-kartonową. Wykończeniem ścian wiekszości pomieszczeń jest farba biała do wnętrz. Powierzchnie ścian oraz podług w toaletach pokryte są wytrzymałą chartowaną szybą, gwaranyują odpowiednią powierzchnie zmywalną dla pomieszczeń sanitarnych. Przykrycie budynku również wykonane jest z drewna, strukturę nośną tworzy krata z drewnianych płyt o okach 100x100cm, opartej na ścianach pawilonu. Wolna przestrzeń w okach znajdujących się nad pomieszczniami budynku wypełniona jest wełna mineralną zapewniającą odpowiednią przenikalność cieplną dachu. Ścianami zewnętrznymi budynku jest ściana kurtynowa, w której umieszczone są również drzwi do odpowiednich funkcji. Przeszklenia zewnętrzne w strefie toalet powinny być mleczno białe, aby zapewnić prywatność przy korzystaniu.

Wszytkie przyłącza znajdują się w pomieszczeniu technicznym. Potrzebne instalacje techniczne to woda, prąd, kanalizacja. Ogrzewanie budynku w okresie ziomowym zapewnia mała centrala klimatyzacyjna. Ogrzewanie wody za pomocą elektrycznego boilera znajdującego się również w pomieszczeniu technicznym. Do użytku publicznego w budynku udostępniona powinna być bezprzewodowa sieć WiFi. Natomiat pod zadaszeniem może znajdować się stand informacyjny miasta Poznań.

W budynku znajduję się również wypożyczalnia sprzętu sportowego wraz z magazynem sprzetu, pomieszczenia na małą gastronomie wraz z osobną kuchnią, oraz pomieszczenie socjalne dla pracowników obiektu.

Kody użytych elementów:

  • umywalka KOŁO 45 EGO - K12145
  • lustro uchylne KOŁO LEHNEN EVOLUTION, prawe 60 x 45 cm - L31201100
  • pisuar KOŁO NOVA PRO ALEX – 66000
  • poręcz stała KOŁO L60301000
  • poręcz uchylna KOŁO L1061202
  • sedes ze stelażem KOŁO 99410
  • Uchwyt szczotki toaletowej LEHNEN EVOLUTION KOŁO L31031001