Łazienka KOŁO Warty

<< Powrót

Opis

1.Podstawą projektu jest nawiązanie do lokalizacji terenu przeznaczonego pod łazienkę. Po drugiej stronie ul. Estkowskiego w latach 1902-1945 działał port przeładunkowy. Po licznych przekształceniach oraz bitwie o Poznań port został zniszczony i nie został odbudowany. Pamięć o tym obiekcie oraz jego przemysłowy charakter stały się ideą do zaprojektowania toalety z kontenerów morskich 40’ HC, nawiązując do działającego po drugiej stronie ulicy portu.

2.Utworzenie toalety dostępnej z wysokości skarpy oraz kładki, umożliwiającej zejście na poziom boiska sportowego, przez co powstaje połączenie pomiędzy skarpą, boiskiem sportowym i parkingiem przy boisku. Odpowiednie nachylenie kładki (8%) umożliwia swobodne zejście dla niepełnosprawnych oraz rowerzystów. Na poziomie toalet znajduje się winda dla osób NP.

3.Jadąc/przechadzając się ul. Estkowskiego, widać górną część łazienki, w której znajdują się toalety i winda. Na niższym poziomie są funkcje takie jak wypożyczalnia sprzętu sportowego z magazynem, miejsce na pozostawienie oraz konserwacje [narzędzia] rowerów, informator Urzędu Miasta, automat z napojami i miejscem do siedzenia. Przed łazienką zostały zaprojektowane świecące ławki.

4.Kontenerowa konstrukcja pozwala na swobodną możliwość łączenia modułów kontenerów w różne konfiguracje. Mogą one stanowić mniejsze lub większe układy. Lekka rama kontenerów, wypełniona ścianami w konstrukcji szkieletowej zapewnia łatwą oraz szybką możliwość montażu i demontażu całego układu, którego transport w inne miejsce jest również łatwy. Elewacja wykonana jest z paneli z Cortenu.

5.Obiekt został wyposażony w rozwiązania przyjazne środowisku. Od strony północnej dolna część budynku jest zakryta przez skarpę, co zapewnia ochronę przed wiatrem. Na dachu zostały zlokalizowane zbiorniki na wodę deszczową, przeznaczoną do spłukiwania toalet oraz system odzyskiwania wody szarej. Została również zastosowana wentylacja grawitacyjna.

Elementy wyposażenia: Umywalka NOVA PRO bez barier 65cm dla osób NP, z otworem, z przelewem–2 sztuki; Pisuar NOVA PRO FELIX dopływ z tyłu, odpływ poziomy–1 sztuka; Stelaż KOŁO TECHNIC GT do pisuaru–1 sztuka; Zestaw TECHNIC GT NOVA PRO BEZ–2 sztuki; Przycisk spłukujący ECLIPSE 2 do stelaża KOŁO TECHNIC GT do WC, chrom mat–2 sztuki; Poręcz ścienna, łukowa LEHNEN CONCEPT PRO 60 cm, uchylna–2 sztuki; Poręcz prosta LEHNEN CONCEPT PRO 60 cm–2 sztuki;