KOŁO WARTY

<< Powrót

Opis

Głównym założeniem projektu jest odwołanie się do historii miejsca, w którym znajdować ma się obiekt-starego koryta Warty. Naszą ideą jest symboliczne nawiązanie do rzeki, która niegdyś przepływała przez te tereny. Efekt ten osiągamy dzięki kinetycznej elewacji. Stworzona jest z małych metalowych płytek, które pod wpływem działania wiatru mają możliwość ruchu w jednej płaszczyźnie. Dzięki temu, odbijając jasną płaszczyznę nieba oraz ciemną przyziemia wywołują wrażenie poruszającej się tafli wody.

Przestrzeń pomiędzy łazienką a wypożyczalnią sprzętu sportowego jest zadaszona i wyposażona w ławki, automaty z żywnością, wodopój citylight oraz nadajnik WiFi.
Zewnętrzna siłownia oraz siedziska w postaci uniwersalnych, modularnych kostek umieszczone przed pawilonami umożliwiają aktywne spędzanie czasu.

Pawilony zaprojektowane są na module ze stalowej konstrukcji szkieletowej. Przestrzeń pomiędzy zamkniętymi profilami zimnogiętymi wypełnia pianka poliuretanowa. Powierzchnię zewnętrzną oraz wewnętrzną ścian zdobią okładziny ścienne z betonu architektonicznego. Surowy charakter wnętrza podkreśla zastosowana na ścianach, drzwiach oraz akcesoriach stal nierdzewna w odcieniu srebrnym i czarnym.

Budynek został wyposażony w instalacje wodno-kanalizacyjną, CO, elektrykę oraz wentylację. Do oświetlenia zastosowano lampy LED.

Elementy wyposażenia:
-MISKA USTĘPOWA LEJOWA WISZĄCA NOVA PRO BEZ BARIER 2SZT.
-PISUAR NOVA PRO FELIX, DOPŁYW Z TYŁU 1SZT.
-PORĘCZ ŚCIENNA ŁUKOWA LEHNEN CONCEPT PRO 60 CM. UCHYLNA 2 SZT.
-PORĘCZ ŚCIENNA PROSTA LEHNEN CONCEPT PRO 60 CM. STAŁA 2 SZT.
-UMYWALKA NOVA PRO BEZ BARIER 55 CM. 2 SZT.
-STELAŻ KOŁO TECHNIC GT DO WC 99400 2SZT.
-LUSTRO UCHYLNE LEHNEN EVOLUTION. PRAWE 60X45 CM 2 SZT. 
-ELEKTRONICZNA BATERIA UMYWALKOWA GEBERIT TYP 88 ŚCIENNA Z MIESZACZEM WEWNĘTRZNYM 2 SZT. 
-DESKA SEDESOWA, WOLNOPSADAJĄCA TRAFFIC Z TWORZYWA DUROPLAST 2 SZT.