TRYBUNA MIEJSKA

<< Powrót

Opis

IDEA

Teren przeznaczony na budynek z funkcją toalety znajduje się obok boiska sportowego. Obecnie boisko to nie cieszy się dużą popularnością ze względu na brak odpowiedniej infrastruktury oraz zdegradowaną przestrzeń dookoła. Pomysłem na przywrócenie jakości północnej części Starego Koryta Warty jest nowy obiekt o kształcie trybuny. Forma trybuny daje możliwość obserwowania wydarzeń na boisku lub po prostu komfortowego wypoczynku w przestrzeni publicznej planowanego parku. Boisko staje się pretekstem do spotkań, łącząc sportową aktywność z przyjemnością płynącą z kontaktu z drugim człowiekiem.

ROZWIĄZANIA FUNKCJONALNE

Obiekt tworzy sześć modułowych segmentów podzielonych tunelem prowadzącym na boisko. Nad nimi piętrzy się trybuna o ośmiu stopniach. Ostatni stopień został poszerzony tworząc ogólnodostępny taras na dachu budynku. W północnej części, wewnątrz budynku mieszczą się szatnie dla użytkowników, niezbędne zaplecze techniczne z magazynem sprzętu sportowego oraz pomieszczenie obsługi. Południową część budynku zajmują toalety: damska i męska- dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Konstrukcja obiektu spoczywa na stalowych legarach nie będąc na stale związaną z gruntem.

ROZWIĄZANIA MATERIAŁOWE

Z racji usytuowania budynku na terenie planowanego parku zdecydowano się zastosować naturalne materiały wykończeniowe.  Zewnętrzna okładzina to sklejka brzozowa, wodoodporna o wyraźnym rysunku słoi. Drewno stanowi przyjazny materiał dla użytkownika, który zapewnia komfort wypoczynku. Balustrada tarasu wieńczącego budynek wykonana jest ze stali nierdzewnej, a wypełnienie wykonano z rozciąganych lin stalowych. Pomieszczenia wewnętrzne kontynuują naturalny i prosty w wyrazie charakter obiektu. Dodatek stanowi łatwo zmywalna posadzka z tworzywa sztucznego.

ELEMENTY WYPOSAŻENIA ŁAZIENEK

umywalka:wpuszczana w blat 45 cm, z przelewem, 5 szt.

miska ustępowa: lejowa wisząca dla niepełnosprawnych, dł. 70 cm, odpływ poziomy, 2 szt.

pisuar: dopływ wody z tyłu, ilość: 1 szt.

stelaż instalacyjny: Koło Technic GT do WC, 2 szt.

przycisk spłukujący:pneumatyczny cameleon do stelaża Koło Technic GT do WC, 2 szt.

poręcz wc:prosta Lehnen Concept 60 cm, 1 szt.